O Wydawnictwie

Wydawnictwo Attyka skupia się w swej działalności na trzech obszarach.

Pierwszym jest krąg tematów związanych z szeroko pojmowanym zarządzaniem w kulturze, realizowanych w ramach współpracy z Katedrą Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Efektem tego współdziałania jest międzynarodowy periodyk Culture Management/Kulturmanagement/Zarządzanie Kulturą oraz seria Biblioteka zarządzania kulturą.

Drugi nurt w działalności wydawnictwa to publikacje poświęcone dziedzictwu kulturowemu, zarówno omawiające pojedyncze obiekty zabytkowe, jak i prezentujące dzieje regionów, małych społeczności, kultur itp. Szczególnie ważne, a zarazem interesujące wydaje się nam ratowanie przed zapomnieniem starych fotografii, dokumentów, druków ulotnych – z tego powodu staramy się zamieszczać w naszych publikacjach ikonografię pozyskiwaną z „nietypowych” źródeł – albumów rodzinnych, albumów gminnych i parafialnych, kronik szkolnych...

Trzeci obszar naszej działalności to self-publishing. Pomagamy w wydaniu własnej książki na każdym etapie jej powstawania od korekty dostarczonego tekstu po druk publikacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl