ZARZĄDZANIE DZIEDZICTWEM KULTUROWYM

Dostępność: nakład wyczerpany

Opis

Autorce udało się wniknąć w rozumienie wielu aspektów rewitalizacji w wymiarach: przestrzennym, społecznym i ekonomicznym. Uczyniła to w oparciu o niezwykle szczegółową analizę pięciu kluczowych dla polskiej rewitalizacji obszarów, w których możliwość czerpania z dziedzictwa przemysłowego stanowi wiodący czynnik zmian. Obszarami tymi są: Księży Młyn w Łodzi, Nikiszowiec w Katowicach, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Wyspa Młyńska w Bydgoszczy oraz Zabłocie w Krakowie. Autorka (…) znakomicie dostrzega ten „miękki” wymiar rewitalizacji, polegający na różnych sposobach rozumienia i interpretacji ludzkich potrzeb i możliwości, warunkowanych dziedzictwem kulturowym. Temat pracy, ujawniającej mechanizmy zarządzania procesami rewitalizacji, uznać należy za ważki z poznawczego i społecznego punktu widzenia.

prof. dr hab. inż. arch. Aleksander Noworól

 

Oba aspekty pracy (humanistyczny i ekonomiczny; materialny i niematerialny) wzmacniają się wzajemnie, legitymizując badania w oczach różnych odbiorców. Autorka zapłaciła jednak cenę za takie podejście. Wykonała tytaniczną pracę analityczną z różnego rodzaju dokumentami źródłowymi, później włożyła wysiłek w przedstawienie tej złożoności w klarowny sposób. W efekcie powstała praca bardzo gęsta, odnosząca się do różnych aspektów rewitalizacji obszarów poprzemysłowych, bazująca na różnorodnych danych empirycznych. (…) dzięki temu, że (…) zawiera bogatą prezentację materiału jakościowego, wartość naukowa rozprawy jest unikalna, bo pozwala czytelnikom na budowanie włas­nych interpretacji i odkryć.

dr hab. Paweł Krzyworzeka, prof. ALK

 

Podana cena dotyczy książki w wersji drukowanej. Poniżej znajduje się link do pobrania bezpłatnej publikacji w formie pliku pdf

 


 

 

Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym - plik do pobrania

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl