Dostępność kina

Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

Praca jest dowodem dociekliwości naukowej Autorek, sporej sprawności badawczej i warsztatowej, ale przede wszystkim przejawem wrażliwości na kwestie związane z uczestnictwem (lub jego brakiem) w kulturze, a dokładniej w kinematografii i oferowanych przez nią dóbr.
prof. dr hab. Bogusław Nierenberg


Publikacja podejmuje ważny i aktualny temat jakim jest dostępność filmów dla osób ze szczególnymi potrzebami. Od kilku lat dostępność jest przedmiotem intensywnych badań prowadzonych z różnych perspektyw, przede wszystkim prawnych i społecznych. Rzadko ten temat dotyczy jednak kinematografii, a wyniki badań publikowane są przede wszystkim w czasopismach naukowych i raportach, mniej jest natomiast publikacji książkowych o charakterze naukowym. W tym kontekście należy ocenić propozycję przygotowaną przez autorki jako publikację, która wypełnia lukę na rynku polskim.
Książka powinna zainteresować z jednej strony badaczy, z drugiej natomiast praktyków, szczególnie twórców filmowych, dystrybutorów i właścicieli kin. Dla tych pierwszych publikacja stanowić będzie dobre wprowadzenie do tematu dostępności w branży filmowej, dzięki odwołaniom do literatury przedmiotu. Dla tych drugich może stanowić kompendium wiedzy oraz inspirację we wdrażaniu rozwiązań sprzyjających dostępności filmów i kin dla osób ze szczególnymi potrzebami.
dr Anna Pluszyńska

Dane techniczne

Wymiary 16 x 23 cm
Oprawa Miękka
ISBN 978-83-67620-13-0
Stron 104
Rok wydania 2023

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl